Category: Што збориш?

Што збориш?

130 тони домати летаа во воздух на Фестивалот „Ла томатина“

CityLife
Дваесет илјади луѓе, учесници на „Ла томатина“, еден од светски познатите фестивали во Шпанија, меѓусебно се расфрлаа со 130 тони домати. Фестивалот кој годинава се...
Што збориш?

Луѓе со бенки на овие 12 места се родени за богатство и успех!

CityLife
Хиндусите веруваат дека бенка на одреден дел од телото означува некаква состојба или уште подобро, просперитет во иднина. Големината, обликот и бојата на бенката исто...
Што збориш?

Mercedes-Benz повлекува речиси милион модели на возила поради неисправни сопирачки

CityLife
Германскиот производител на автомобили Mercedes-Benz повлекува речиси милион постари модели на возила од целиот свет поради потенцијални проблеми со системот за сопирање, јавува Би-би-си. Во...
Што збориш?

Разголени манекенки рекламираат мртовечки сандаци – Провокативно облечени убавици во шокантна реклама

CityLife
Погребниците од руската компанија “Horonim.ru” од Москва ангажирале полуголи манекенки за да продадат повеќе ковчези. Кампањата која ја започнале на социјалните мрежи веројатно ќе им...
Што збориш?

Ова е најпродаваниот парфем на светот – на секои три секунди се купува по едно шише

CityLife
Парфемите на модната куќа „Диор“ на многумина им се омилени, а според резултатите од пазарот – еден е посебен. Имено, „Sauvage“ парфемот од Диор, стана...