Author : CityLife

Магазин

Актер номиниран за „Оскар“ вели не му се важни награди во веќе избришана објава на Инстаграм

CityLife
Само неколку дена откако ја заработи својата прва номинација за „Оскар“ за улогата во „Јуда и црниот месија“, Лакит Стенфилд откри дека не е толку...
Магазин

Скарлет Јохансон и Флоренс Пјуг го снимале „Црна вдовица“ додека се бореле со пневмонија

CityLife
Режисерката на „Црна вдовица“, Кејт Шортленд, го спореди снимањето на Марвеловиот филм со искуство од војска и откри дека неговите две главни sвезди имале воспаление...
Магазин

Виола Дејвис со часови разговара со Мишел Обама додека се подготвува за новата улога

CityLife
Виола Дејвис откри дека разговарал со Мишел Обама по неколку часови додека се подготвува да ја глуми во серијата „Првата дама“. 55-годишната актерка во петокот...
Магазин

Уапсен тапанарот на „Алабама шејкс“, Стивен Џонсон, под обвинение за малтретирање деца

CityLife
Стивен Џонсон, тапанарот на американскиот рок-бенд „Алабама шејкс“ добитник на „Греми“, е уапсен под обвинение за физичко малтретирање деца. Џонсон бил приведен во затворот во...