Ѓоковиќ го продаде луксузниот стан во Мајами за шест милиони долари

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го продаде својот стан на плажата Мајами за шест милиони долари.

Станот е со површина од 225 квадратни метри, има три спални, три бањи и еден тоалет.

Исто така, има тераса која го опкружува станот од 159 квадратни метри, спа центар, библиотека, приватна градина, бар и базен со кабини.

Related posts

Џиновски праисториски носорог бил најголемиот цицач што некогаш одел по Земјата

CityLife

Претставата „Игра на тронови“ има за цел да го донесе Вестерос на Бродвеј

CityLife

Брус Вилис во нова акциона трилогија „Тврдина“

CityLife