Ѓоковиќ го продаде луксузниот стан во Мајами за шест милиони долари

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го продаде својот стан на плажата Мајами за шест милиони долари.

Станот е со површина од 225 квадратни метри, има три спални, три бањи и еден тоалет.

Исто така, има тераса која го опкружува станот од 159 квадратни метри, спа центар, библиотека, приватна градина, бар и базен со кабини.

Related posts

(Видео) Објавен првиот трејлер за ТВ-серијата на принцот Хари и Опра

CityLife

Џеј Ло позира со полицајци на снимањето на ново музичко видео

CityLife

Хајди Клум и нејзиното куче Антон спремни да го гледаат шоуто за таленти

CityLife