Хју Џекмен навестува враќање во улогата на Вулверин

Поминаа три години откако Хју Џекмен се повлече од улогата на Вулверин, но неговите неодамнешни објави на социјалните мрежи ги предизвикаа фановите да се прашуваат дали 52-годишниот актер ќе се врати на улогата.

Хју се огласи на Инстаграм за да сподели парче уметничко дело од популарниот уметник Бос Лоџик, на кое беа претставени иконските адамантиум канџи на Вулверин.

Потоа, тој објави своја фотографија со шефот на „Марвел“, Кевин Фејџ.

Иако претходно тој изјави дека неговите денови како Вулверин завршиле со смртта на ликот во „Логан: Вулверин“ (2017), франшизата „Икс-мен“ нема да замине наскоро.

Фејџ потврди дека „Икс-мен“ ќе биде претставен во филмскиот универзум Марвел, но сè уште не е познато дали Џекмен ќе ја репризира улогата што го направи суперѕвезда, како свирепа машина за убивање која поседува зачудувачки моќи на заздравување.

Related posts

Михаела Коел триумфира на Бафта-наградите за телевизија

CityLife

Метју Пери го продаде раскошниот пентхаус во Лос Анџелес

CityLife

Саграда фамилија ќе биде завршена за две години, на стогодишнината од смртта на Гауди

CityLife