Хју Џекмен навестува враќање во улогата на Вулверин

Поминаа три години откако Хју Џекмен се повлече од улогата на Вулверин, но неговите неодамнешни објави на социјалните мрежи ги предизвикаа фановите да се прашуваат дали 52-годишниот актер ќе се врати на улогата.

Хју се огласи на Инстаграм за да сподели парче уметничко дело од популарниот уметник Бос Лоџик, на кое беа претставени иконските адамантиум канџи на Вулверин.

Потоа, тој објави своја фотографија со шефот на „Марвел“, Кевин Фејџ.

Иако претходно тој изјави дека неговите денови како Вулверин завршиле со смртта на ликот во „Логан: Вулверин“ (2017), франшизата „Икс-мен“ нема да замине наскоро.

Фејџ потврди дека „Икс-мен“ ќе биде претставен во филмскиот универзум Марвел, но сè уште не е познато дали Џекмен ќе ја репризира улогата што го направи суперѕвезда, како свирепа машина за убивање која поседува зачудувачки моќи на заздравување.

Related posts

Џенифер Лопез паузира среде напорно снимање на новиот филм

CityLife

Принцот Хари oткри дека еден од првите зборови на синот Арчи бил „баба“

CityLife

Свадбени ѕвона! Гвен Стефани и Блејк Шелтон ќе се венчаат овој викенд

CityLife