„Нетфликс“ најави две нови сезони за „Бриџертон“

20210414 Bridgerton Netflix.jpg

Историската драма „Бриџертон“, базирана на истоимениот роман на Џулија Квин, неодамна беше обновена за втора сезона, а „Нетфликс“ сега потврди дека хит-серијата ќе се врати во трета и четврта сезона.

Стриминг-платформата објави на Твитер: „Ударна вест! Бриџертон се враќа за сезона три и четири!”

Хит-серијата, ретро верзија на „Озборувачка“ (Gossip Girl), екранизирана љубовна приказна со импозантна костимографија, првпат се појави на ТВ-екраните во декември.

Related posts

Метју Меконахи сериозно размислува за политичка кариера

CityLife

Нов филм за Ејми Вајнхаус одбележува 10 години од смртта на пејачката

CityLife

Џенифер Лопез паузира среде напорно снимање на новиот филм

CityLife