Напиток кој заменува 100 стомачни

Ba 696x464 1.jpg

За подготвување на овој напиток потребни ви се 500 милилитри бадемово млеко, 2 зрели банани, 2 лажици несолен путер, малку бадемово или кокосово масло, 2 лажици кисела павлака и малку морско оревче или.

Сите состојки ставете ги во блендер и соединете ги заедно.

Препорачливо е веднаш да се испие, но доколку не можете веднаш да го консумирате, можете да го чувате во фрижидер максимум 2 часа.

Овој напиток помага во топењето на маснотиите, а доколку паралелно вежбате, тој само ќе го засили ефектот на топењето на мастите.

Related posts

Бред Пит и Анџелина Џоли ќе имаат заедничко старателство над нивните деца

CityLife

Правните проблеми на Џони Деп го инспирираа да пишува песни

CityLife

Амброзио се релаксира на плажа во Малибу

CityLife