Крузер со тематика од „Пријатели“ ќе плови во 2022 година

Долгоочекуваната дружба на „Пријатели“ конечно се случи минатиот месец, на големо задоволство на фановите, а сега фановите на серијата ќе можат да уживаат во тематски активности и забава на брод.

Љубителите на серијата ќе се забавуваат на крстарење со „Пријателите“ на крузерот „Селебрити еквинокс“ кој треба да исплови следната година.

Крстарењето Fana World Travel со бродот Celebrity Equinox предвидува забава и активности со тема од серијата.

На веб-страницата за Cruise With Friends  се наведува: Одете во авантура со вашите најдобри пријатели.

Крстарењето ќе трае од 15 до 21 мај 2022 година, почнувајќи од Форт Лодердејл, Флорида.

Related posts

Ања Тејлор-Џој го пронајде својот шах-мат! Ѕвездата на „Дамски гамбит“ ужива во романса со Малком Мекре

CityLife

Кралското семејство навива за Англија на синоќешниот натпревар

CityLife

„Земја на Номади“ и „Надежна млада жена“ триумфираа на БАФТА

CityLife