Документарна серија за Канје Вест ќе се емитува на „Нетфликс“

Документарна серија во повеќе делови за животот и кариерата на раперот Канје Вест, наводно, треба да се појави на „Нетфликс“ годинава.

Според „Билборд“, стриминг-гигантот потрошил над 30 милиони долари на серијата, иако тоа не е официјално потврдено.

Моментално неименуваниот проект го помагаат продуцентскиот пар Кларенс „Коди“ Симонс и Чајк Оза, кои стоеја зад промоцијата на хип-хоп ѕвездата и основач на брендот „Јизи“ за Jesus Walks (верзија 3) и Through the Wire во 2004 година.

Related posts

Синди Крафорд и Ранде Гербер ја намалија цената на куќата во Беверли Хилс.

CityLife

Ал Пачино на опуштена прошетка во Беверли Хилс

CityLife

„Марвел“ развива нова серија, Крис Еванс се враќа во улогата на Капетан Америка

CityLife