Документарна серија за Канје Вест ќе се емитува на „Нетфликс“

Документарна серија во повеќе делови за животот и кариерата на раперот Канје Вест, наводно, треба да се појави на „Нетфликс“ годинава.

Според „Билборд“, стриминг-гигантот потрошил над 30 милиони долари на серијата, иако тоа не е официјално потврдено.

Моментално неименуваниот проект го помагаат продуцентскиот пар Кларенс „Коди“ Симонс и Чајк Оза, кои стоеја зад промоцијата на хип-хоп ѕвездата и основач на брендот „Јизи“ за Jesus Walks (верзија 3) и Through the Wire во 2004 година.

Related posts

Пoчина познатиот српски пејач Предраг Живковиќ Тозовац

CityLife

Амброзио во совршена форма како и секогаш

CityLife

Правните проблеми на Џони Деп го инспирираа да пишува песни

CityLife