Високи војнички чизми – хит на пролетта, дури и кога ќе биде потопло

Многу брендови ги гледаат своите модни додатоци како армиски детали, а меѓу креациите се издвојуваат модели на високи чизми чија форма е гломазна и обложена со пластифициран водоотпорен слој.

На скала од маслинестозелена до сива боја се идеалните тонови на новите чизми за оваа пролет.

Иако потоплите денови се симбол на полесни чевли, овој моден додаток пристигнува како хит на сезоната која штотуку започна.

Ќе се носат не само со тренерки, туку и со малку покласични парчиња како што се костуми и палта.

Кожените јакни и војничкиот стил имаат посебна модна симбиоза.

Related posts

Кетрин Зета-Џонс открива што прави за да остане витка: Јадам само вистинска храна

CityLife

(Видео) Крис Прат со апел пред дебито на „Утрешната војна“: Исклучете ги мобилните телефони

CityLife

Научниците тврдат: Како што стареете, мамурлакот е сè полесен

CityLife