(Видео) Дик ван Дајк сподели рутина за вежбање

95-годишниот Дик ван Дајк ја сподели својата импресивна рутина за вежбање во интервју за „Си-би-ес“во четвртокот.

Холивудска легенда откри дека сè уште танцува и пее додека на телевизија го покажа својот фитнес-режим, кој вклучува стомачни и кревање нозе.

Тој за Си-би-ес изјави: „Јас имам 95 години и многу од моите пријатели нема да ги направат овие вежби.“

„Сите вие стари таму – слушајте ме, јас ви велам. Јас сè уште танцувам! И пеам.“

Ѕвездата на „Мери Попинс“ призна дека едвај чека да наполни 100 години и дека сака да се врати на сцената.

„Сакав да настапувам, но не знаев колку многу сè до оваа година. Сега би сторил сè повторно да се качам на сцената.“

https://www.youtube.com/watch?v=b5k9K16xb9s

Related posts

Проблемите со спиењето петкратно ја зголемуваат опасноста од мозочен удар

CityLife

(ВИДЕО) Почна карневалот во Рио де Жанеиро

CityLife

Најубава фигура во танга бикини – Софија Вергара ги потсети фановите како изгледаше во 1990-тите

CityLife