(Видео) Дик ван Дајк сподели рутина за вежбање

95-годишниот Дик ван Дајк ја сподели својата импресивна рутина за вежбање во интервју за „Си-би-ес“во четвртокот.

Холивудска легенда откри дека сè уште танцува и пее додека на телевизија го покажа својот фитнес-режим, кој вклучува стомачни и кревање нозе.

Тој за Си-би-ес изјави: „Јас имам 95 години и многу од моите пријатели нема да ги направат овие вежби.“

„Сите вие стари таму – слушајте ме, јас ви велам. Јас сè уште танцувам! И пеам.“

Ѕвездата на „Мери Попинс“ призна дека едвај чека да наполни 100 години и дека сака да се врати на сцената.

„Сакав да настапувам, но не знаев колку многу сè до оваа година. Сега би сторил сè повторно да се качам на сцената.“

https://www.youtube.com/watch?v=b5k9K16xb9s

Related posts

(Видео) Енди Гарсија го прослави роденденот на гости кај Џими Кимел

CityLife

Медиуми потсетуваат на денот кога принцот Филип одеше зад ковчегот на Дијана заедно со внуците 

CityLife

Кендар Џенер со жешки кадри- позираше речиси гола, а фановите полудеа

citylogin