Mоќен напиток ги чисти крвните садови со неверојатна брзина

Овој моќен напиток ги чисти крвните садови со неверојатна брзина и после само една чаша ќе почувствувате подобрување…

Овој напиток го чисти телото од токсини и ги отпушува мастите од крвните садови.

Потребно ви е: шолја сок од домати (свежо исцеден, не купечки), ¼ шолја лимонов сок, една лута пиперка (може и половина лажичка бибер), една лажица изрендан ѓумбир, две стебленца целер.

Помешајте ги сокот од домати, лимоновиот сок, ѓумбирот, мелената лута пиперка и целерот во блендер. Ќе добиете околу 230 мл напиток.

Напитокот практикувајте да го консумирате меѓу оброците и секојдневно консумирајте по 3 чаши од овој напиток.

Related posts

Пиењето вода со мраз е штетно за човековото тело

citylogin

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две до три недели – одморот е клучен при оздравувањето

citylogin

Ладните раце и стапала може да се предзнак за сериозни болести

citylogin