Category: Рекла Казала

Рекла Казала

Не мора да се откажувате од белиот леб: Ставете го во замрзнувач и јадете го без грижа за калориите

CityLife
Кога сакаме да ослабиме, вообичаено прва препорака е да ја намалиме потрошувачката на леб или целосно да го елиминираме. Сепак, не мора да биде така....
Рекла Казала

Ослободете се од токсините во воздухот со помош на овие прекрасни растенија

CityLife
Добро познатото истражување на НАСА докажа дека растенијата во затворен простор изненадувачки ефикасно ги уништуваат токсините од воздухот, кои предизвикуваат симптоми кои се движат од...
Рекла Казала

(ВИДЕО) Тринаесетгодишник го собори Гинисовиот рекорд за најбрзо собирање на 50 петцифрени броеви

CityLife
Тринаесетгодишниот Ааријан Шукла од Махараштра, Индија, чудо од дете, наречено „Момче дигитрон“ постави рекорд за најбрзо собирање на 50 петцифрени броеви. Во емисијата на италијанската...
Рекла Казала

Шолц: Не сите студенти во Германија пушат канабис

CityLife
Германскиот канцелар Олаф Шолц вчера разговараше со кинеските студенти на Универзитетот Тонги во Шангај, притоа уверувајќи ги дека не треба да консумираат канабис доколку студираат во...
Рекла Казала

Андерс Рослунд во Скопје: Генијалниот автор на крими жанрот доаѓа на Саемот на книга

CityLife
Читателската публика во Скопје ќе има неповторлива можност да се сретне со еден од најуспешните автори на крими трилери на денешнината, Андерс Рослунд, кој ќе...