Џуди Денч не сака да ја нарекуваат национално богатство

Легендарната филмска икона Џуди Денч не е љубител на терминот национално богатство иако многумина ја сметаат за богатство, таа претпочита да биде бунтовник , открива нејзиниот колега Еди Изард.

Говорејќи во виртуелната емисија Q&A (прашањa и одговори) , Еди рече: “Терминот национално богатство го ставаат пред нејзиниот праг и таа не го сака тоа. Таа сака да биде бунтовник. Таа е во контакт со 16-годишната девојка во неа. Таа е борец. Не ја користи титулата Дама, сака чоколадо и чаша шампањ и ќе продолжи да го живее животот. ”

Во меѓувреме, Џуди претходно призна дека не го сака терминот национално богатство бидејќи звучи како нешто со многу прашина и дека чувствува притисок на одреден начин поради тој збор. „Не сакам да бидам реликвија,“ рече таа во една прилика.

Големата британска и светска ѕвезда ја носи титулата Дама, доделена од британската кралица и која е еквивалент на машката титула Сер.

 

Related posts

Од 007 до приватен детектив: Даниел Крејг ќе глуми во трилер серијал

CityLife

Амброзио во секакво издание зрачи со сексапил, старее ли воопшто оваа жена?

CityLife

Пирс Морган тврди дека членови на кралското семејство му се заблагодариле по критиките кон Меган

CityLife