„Џон Вик 4“ го враќа Ленс Редик како хотелски консиерж

Со почнувањето на продукцијата на „Џон Вик: Поглавје 4“, новото продлжение на сагата за еден од најопасните филмски убијци, познато лице се враќа во екипата – Ленс Редик.

58-годишниот актер го даде својот потпис за да ја репризира улогата на Шарон, мистериозниот рецепционер на хотелот „Континентал“, објави „Дедлајн“.

Редик му се придружува на повратникот Кијану Ривс како главен лик заедно со Лоренс Фишбурн повторувајќи ја улогата на кралот Бровери од последните два филма.

Третото продолжение на серијалот го врати главниот протагонист со уценета глава на 14 милиони долари. „Џон Вик 3“ продолжи каде што заврши минатиот пат – со Џон (Кијану Ривс), кој има време од еден час да направи план за бегство по изгубената заштита од хотелот „Континентал“.

Related posts

Новиот албум на Били Ајлиш излегува на крајот на јули

CityLife

Жешки тркала: На продажба автомобилот кој принцот Чарлс ѝ го подарил на Дијана

CityLife

Маргот Роби ја огласи за продажба куќата во Лос Анџелес по цена од 3,5 милиони долари

CityLife