Џенифер Лопез се потпира на поранешниот сопруг по разделбата со свршеникот

42087292 0 Image A 17 1619103912993.jpg

Џенифер Лопез не е сама додека се опоравува од разделбата со свршеникот Алекс Родригез.

51-годишната латино дива, која моменатлно го снима Shotgun Wedding во Доминиканската Република со Џош Духамел и Лени Кравиц, се потпира на еден од своите поранешни, според магазинот „Пипл“.

„Џенифер и Марк имаат одличен меѓусебен однос“, сподели извор за нејзината блиска врска со Марк Ентони, со кого беше во брак од 2004 до 2014 година.

„Убаво и пријатно е да го има покрај себе додека мора да работи во странство,“ вели истиот извор.

„На Џенифер ѝ оди добро. Таа сè уште снима во Доминиканската Република. Децата ја посетија и ја прават најсреќна.“

Џенифер и Марк ги делат близнаците Макс и Ема (13).

Related posts

Хали Бери сподели ретка фотографија од ќерката и синот

CityLife

Заврши снимањето на специјалната епизода на „Пријатели“

CityLife

Џенифер Лопез среќна што поминува време со Бен Афлек

CityLife