Џенифер Лопез се потпира на поранешниот сопруг по разделбата со свршеникот

Џенифер Лопез не е сама додека се опоравува од разделбата со свршеникот Алекс Родригез.

51-годишната латино дива, која моменатлно го снима Shotgun Wedding во Доминиканската Република со Џош Духамел и Лени Кравиц, се потпира на еден од своите поранешни, според магазинот „Пипл“.

„Џенифер и Марк имаат одличен меѓусебен однос“, сподели извор за нејзината блиска врска со Марк Ентони, со кого беше во брак од 2004 до 2014 година.

„Убаво и пријатно е да го има покрај себе додека мора да работи во странство,“ вели истиот извор.

„На Џенифер ѝ оди добро. Таа сè уште снима во Доминиканската Република. Децата ја посетија и ја прават најсреќна.“

Џенифер и Марк ги делат близнаците Макс и Ема (13).

Related posts

Кајли Џенер горда на својата тригодишна ќерка Сторми

CityLife

Таткото на Бритни Спирс бара истрага за нејзините тврдења за злоупотреба

CityLife

Хари и Меган по вторпат станаа родители, добија ќерка

CityLife