Џенифер Лопез медитира, а Бен Афлек кулира на нивниот балкон

Џенифер Лопез беше олицетворение на здравје и витална енергија во вторникот кога беше забележана како ужива во медитација на брегот на Мајами.

Џеј Ло, фитнес-фанатик, е блажено смирена пред приватната резиденција што моментно ја дели со Бен Афлек кого претходно папараците го уловија како пуши цигара на нивниот балкон.

Џенифер (51) изгледа свежо како маргаритка, а небричениот Бен (48) ужива на балкон облечен во маица со натпис „Верувај во Бостон“ и удобни долни тренирки.

Џенифер – која е позната по својата посветеност на здрава исхрана и режим на вежбање – носи бел комбинезон додека прави серија истегнувања.

Таблоидите, цитирајќи локални очевидци, објавија дека Бен и Џенифер биле забележани во сала за вежбање како се бакнуваат, супер разиграни еден со друг.

Related posts

Дали сте слушнале за антиинфламаторна диета? Лекарка ги објаснува предностите на оваа диета

CityLife

Организаторите на „Златните глобуси“ одобрија промени за диверзитет во своите редови

CityLife

Изнајмувањето на Вилата на Тито во Сплит за еден ден чини 4.000 евра

CityLife