Ќе се снимаат четири животни приказни за легендарните Битлси

Konechno Legendarnite Bitlsi Dobivaat Biografski Film 457002.jpg

Животните приказни за четворицата легендарни членови на рок-групата Битлси, Пол Макартни, Ринго Стар, Џон Ленон и Џорџ Харисон ќе добијат филмско остварување. Режисер на овие филмски остварувања ќе биде оскаровецот Сем Мендес. Двајцата живи легенди Макартни и Стар, како и семејствата на Ленон и Харисон зе првпат дадоа дозвола и ги отстапија музичките права за да се снимат четирите меѓусебно поврзани биогравски филмови.

Режисерот Мендес кој е добитник на Оскар за „Американска убавина“, рече дека му е „чест што ќе ја раскаже приказната за најголемиот рок бенд на сите времиња“. Филмовите се очекува да се појават пред публиката во кино-салите во 2027 година.

Зад продукцијата стои студиото Sony Pictures Entertainment, коешто ќе ги финансира и дистрибуира сите четири филма.

Related posts

Шварценегер задржан на аеродромот во Минхен поради луксузен часовник

CityLife

Џенифер Гарнер ја оживува романсата со Џон Милер помалку од една година по разделбата

CityLife

Најлесната чанта од тврд материјал досега

CityLife