Ѕвездите се појавија онлајн за виртуелно доделување на наградите САГ

Холивудските ѕвезди не дозволија отсуството на официјален црвен тепих да ги спречи да се дотераат за да импресионираат од дома на доделувањето на САГ-наградите 2021.

Никол Кидман, Кејли Куоко и Кери Вашингтон беа меѓу многуте селебрити личности кои решија да го направат тоа во својот дом по повод холивудскиот настан во неделата попладне.

Никол Кидман и Кејли Куоко изгледаа подготвени за пролет во цветни фустани, додека Кери Вашингтон заблеска во креација инспирирана од дваесеттите години за виртуелен црвен тепих од дома на доделувањето на САГ-наградите од областа на киното и телевизијата.

Screen Actors Guild, односно награди кои ги доделува американската федерација на ТВ и радиоуметници, го прославија најдоброто од нивниот еснаф со претходно снимена церемонија што се емитуваше во неделата, 4 април.

Како и „Златните глобуси“, овие награди се сметаат за предвесник на „Оскарите“.

Related posts

Стивен Сигал се приклучи на про-Кремељ партија, предлага поостри закони

CityLife

Дакота Џонсон по улогата во последниот филм: Никогаш повеќе нема да направам вакво нешто

CityLife

Овие хороскопски знаци секогаш зрачат со позитивна енергија

CityLife