Шведскиот принц Карл Филип и принцезата Софија споделија фотографија од новиот член на семејството

Има ново кралско бебе во Шведска: принцот Џулијан Херберт Фолке, третото дете на исклучително убавиот кралски пар принцезата Софија и принцот Карл Филип.

Кралското бебе пристигна во петокот минатата недела, а парот објави фотографија од него пред неколку дена.

„Ние сме толку среќни и благодарни што можеме да му посакаме добредојде на нашиот трет син во нашето семејство,“ изјави принцот Карл Филип соопштувајќи го раѓањето на новиот член.

„Принцезата Софија и јас, и неговите двајца поголеми браќа, сите копнеевме за овој ден. И сега со нетрпение очекуваме да го запознаеме овој нов мал член на нашето семејство.“

Related posts

Бред Пит ќе се појави во една сцена од „Изгубениот град Д“

CityLife

Сара Џесика Паркер сподели сувенир од „Сексот и градот“

CityLife

Ања Тејлор-Џој го пронајде својот шах-мат! Ѕвездата на „Дамски гамбит“ ужива во романса со Малком Мекре

CityLife