Хелен Хант на отворање на филмскиот фестивал Трибека

Хелен Хант е подготвена за светската премиера на претстојниот мјузикл In the heights („Во висините“).

57-годишната актерка беше насмеана и весела на црвениот тепих на свеченото отворање на филмскиот фестивал „Трибека 2021“ во Њујорк во средата.

Нејзе и се придружи и колегата од претстојната серија Blindspotting, Рафаел Касал, која ќе ја има својата светска премиера на фестивалот на 11 јуни пред да дебитира на Starz на 13 јуни.

Related posts

Били Ајлиш ја краси насловната на „Вог“ и ја истакнува позитивноста на телото

CityLife

Порцеланска убавина: Уметник ја споделува уникатноста на луѓето со албинизам

CityLife

Европскиот суд: „Јутуб“ не е одговорен за кршење на авторските права

CityLife