Тејлор Свифт испрати подароци на медицинска сестра: Инспирирана сум од твојата страст за помагање

Тејлор Свифт испрати специјален пакет подароци за медицинска сестра од првата линија на фронтот против Ковид-19.

31-годишната музичарка стапи во контакт со медицинската сестра Брита Томасон за да ѝ испрати подарок во знак на благодраност за нејзината напорна работа во текот на изминатата година.

Брита претходно во интервју за „Телеграф“ изјавила дека е голем фан на Тејлор Свифт, и дека себеси се нарекува Свифти. Таа оваа недела на Фејсбук сподели фотографии од пакетот заедно со ракописна порака од славната хитмејкерка.

“Почитувана Брита, сакав да ти пишам и лично да ти се заблагодарам што си на првата борбена линија против коронавирусот и што си доволно храбра да се изложуваш на опасност помогајќи им на другите. Јас сум инспирирана од твојата страст за помагање и грижа за твоите пациенти, и бев трогната што спомна неодамна дека ти се допаѓа мојата музика! “ напиша Тејлор на пакетот.

А во својата објава на Фејсбук, медицинската сестра Брита наведе дека ќе плаче остатокот од денот и дека е пријатно изненадена од ваквиот гест на Тејлор. Во подароците има топла облека, неколку џемпери, шишиња за вода и трзалици за гитара.

Related posts

Се раздели од свршеникот, се дружи со Бен Афлек, Џеј Ло никогаш не била посреќна

CityLife

Кинескиот боксофис со заработка од 3 милијарди долари за четири месеци го надмина американскиот за цела 2020 година

CityLife

Џон Ву првпат во жанрот суперхерои со Monkey Master на Стен Ли

CityLife