„Спајс грлс“ со нова песна ќе ја прослават 25-годишнината од првиот сингл

20210615 Spicegirls Reuters 0.jpg

„Спајс грлс“ ја издаваат својата прва нова песна од 2007 година за да ја прослават 25-годишнината од нивниот деби сингл Wannabe.

Женскиот поп бенд го одбележува специјалниот датум со претставување на Wannabe25 EP – што ќе може да се купи и репродуцира од 9 јули – а ја вклучува оригиналната верзија на хитот број еден лансиран во јули 1996 година, ремикс на Џуниор Васкез , претходно нечуено демо на Ванабе и баладата Feed Your Love која ги содржи вокалите на сите пет оригинални членови и е снимена кога биле помлади.

Претходно необјавената песна, ставена на полици во 90-тите години, била напишана од коавторите на „Спајс грлс“ и „Ванабе“, Ричард ‘Биф’ Станард и Мет Роу.

Related posts

Маск: Првиот човек со мозочен имплант контролира компјутерски глушец со своите мисли

CityLife

Џеси Џеј подложена на 24-часовни медицински тестирања

CityLife

Додека Кејт Мидлтон се опоравува од операцијата, нејзината сестра Пипа ужива во вистински рај

CityLife