Софија Вергара блеска во цветен фустан на интимна вечера со сопругот

44236815 0 Image A 12 1623739627031.jpg

Таа е во брак со актерот Џо Манганиело веќе пет години.

А, Софија Вергара и нејзиниот сопруг во понеделникот вечерта прославија поинаква годишнина кога одбележаа седум години од нивниот прв состанок.

48-годишната sвезда на серијата „Модерно семејство“ и 44-годишниот актер од „Вистинска крв“ (True Blood)  уживаа во врвната кујна на популарниот јапонски ресторан „Нобу“ во Малибу.

Атрактивната Колумбијка го истакна својот сексапил во креација од Вероника Бирд, живописен фустан со разголени рамена и прекрасни цветни дизајни.

Софија е магнет за камерите и фотоапаратите каде и да се појави.

Related posts

Научниците открија структура стара 9000 години во езерото Мичиген која личи на Стоунхенџ

CityLife

Риз Ахмед горд што е првиот муслиман номиниран за „Оскар“

CityLife

Актерот Хенри Голдинг стана татко

CityLife