Софија Вергара блеска во цветен фустан на интимна вечера со сопругот

Таа е во брак со актерот Џо Манганиело веќе пет години.

А, Софија Вергара и нејзиниот сопруг во понеделникот вечерта прославија поинаква годишнина кога одбележаа седум години од нивниот прв состанок.

48-годишната sвезда на серијата „Модерно семејство“ и 44-годишниот актер од „Вистинска крв“ (True Blood)  уживаа во врвната кујна на популарниот јапонски ресторан „Нобу“ во Малибу.

Атрактивната Колумбијка го истакна својот сексапил во креација од Вероника Бирд, живописен фустан со разголени рамена и прекрасни цветни дизајни.

Софија е магнет за камерите и фотоапаратите каде и да се појави.

Related posts

Принцот Хари oткри дека еден од првите зборови на синот Арчи бил „баба“

CityLife

Џеј Ло позира со полицајци на снимањето на ново музичко видео

CityLife

Омилените цвеќиња на Дијана се нов дизајн на Потонатата градина во палатата Кенсингтон

CityLife