Синди Крафорд го одбележа Четврти јули: Благодарна што сум Американка!

1625482548 Unnamed File.jpg

Таа е позната по тоа што ја истакнува својата импресивна фигура на насловните страници на бројни списанија и публикации.

А во неделата, Синди Крафорд привлече внимание на социјалните мрежи кога го прослави Денот на независноста со најнова фотографија на брод.

55-годишната Синди, поранешен супермодел и актерка а сега успешна претприемачка, напиша и кратка порака во описот на објавата за да го одбележи празникот и да даде свој коментар на специјалниот ден.

Нејзината порака гласи: „Среќен 4-ти! Толку благодарна што сум Американка, дури и со сите нејзини несовршености.“

На прв поглед се чини дека е реклама за часовниците Омега. На фотографијата, иконата на модната индустрија носи бел фустан кој покрива голем дел од нејзиното затемнето тело.

Синди е боса на славеничката фотографија и носи часовник Омега што одговара на бојата на облеката.

Related posts

Ејдан Тарнер ќе го глуми Леонардо да Винчи во нова серија

CityLife

Џон Траволта ѝ оддава почест на покојната сопруга Кели Престон на Денот на мајката

CityLife

Кинези го создадоа можеби најточниот атомски часовник

CityLife