Рене Зелвегер на својот 52. роденден презентира награда на „Оскарите“

1619430802 3.jpg

Рене Зелвегер елегантна како и секогаш кога се појавува на свечености, синоќа ја прочита добитничката на „Оскар“ за најдобра актерка во главна улога.

Одбележувајќи го својот 52. роденден, ѕвездата на „Бриџит Џоунс“ го прескокна црвениот тепих, но излезе на сцената на „Јунион стејшн“ во Лос Анџелес со свилен фустан на „Армани Прајв“.

Рене, која минатата година освои „Оскар“ за најдобра актерка за улогата на Џуди Гарланд во „Џуди“, го покажа својот модерен изглед кога ја објави победничката во категоријата Главна улога, Френсис Мекдорманд („Земја на номади“).

Related posts

Кој број го гледате? Оптичка илузија ги збуни корисниците на социјалните мрежи

CityLife

„Пријатели“ повторно заедно како семејство, вели Џенифер Анистон

CityLife

Ема Стоун елегантна на премиерата на „Круела“ во Холивуд

CityLife