Принцoт Хари проговори за инвазијата на приватност во Лос Анџелес: Не мислевме да живееме тука!

Британскиот принц им возврати на луѓето кои го критикуваа дека требало да очекува да биде вознемируван од папараци бидејќи живее во Лос Анџелес и е позната личност.

Во разговор со Дакс Шепард на неговиот подкаст канал Armchair Expert, принцот Хари, војводата од Сасекс, се осврна на коментарите на некои луѓе и таблоиди дека тој и Меган Маркл требало да очекуваат дека ќе ги прогонуваат папараци. Тој наведе неколку причини зошто мисли дека таквите коментари се неправедни.

Принцот Хари и неговата сопруга, всушност, немале намера да останат во Лос Анџелес за да создадат семејство.

„Начинот на живот овде, еден час растојание од Лос Анџелес, е вистинско лудило. Првите три и пол месеци ги поминавме живеејќи во куќата на Тајлер Пери.“

„Хеликоптери, дронови, папараци кои ја сечат оградата, тоа беше лудило.“

Војводата од Сасекс потоа истакна неколку причини за кои смета дека ова е нефер оправдување за начинот на кој го третирале него и неговото семејство.

„Како прво, не мислевме да живееме во Лос Анџелес. Тоа беше привремено живеалиште пред да се обидеме да најдеме куќа.

„Второ, колку е тажно што ако живеете во Лос Анџелес и сте позната личност, вие едноставно треба да го прифатите тоа.“

„Ги прашав луѓето од обезведувањето каде е најбезбедно и ми рекоа внатре. Извинете, само затоа што сум позната личност, не можам повеќе да излегувам надвор?“

Принцот Хари смета дека нивниот аргумент, папараците и сите други, за тоа да не излегува на јавен простор е навистина тажен.

„Па, што се човекови права како индивидуа и како семејство, кога ви велат во моментот кога ќе стапнете надвор од вашата куќа дека е сезона на отворени врати и бесплатна игра, заради јавен интерес. Нема јавен интерес да ги носите своите деца на прошетка по плажата.“

„Ова не е вест, ова е мојот проблем со нив, вестите треба да останат вести,“ рече принцот Хари.

Related posts

Гвинет Палтроу во лежерно издание во Монтесито

CityLife

Еве какви податоци собира ТикТок за своите корисници

CityLife

Кејт Хадсон користи секс за да остане во форма

CityLife