Принцот Хари oткри дека еден од првите зборови на синот Арчи бил „баба“

Првите зборови на Арчи биле многу сентиментални за неговиот татко, принцот Хари.

Во неговата нова документарна серија на „Епл ТВ-плус“, The Me You Can’t See, што тој ja создаде заедно со Опра Винфри, војводата од Сасекс (36) откри дека еден од првите зборови на неговиот две-годишен син бил „баба“ климајќи со главата кон фотографија на принцезата Дијана.

Според Хари, фотографијата од неговата покојна мајка, која трагично почина на 36 години по сообраќајна несреќа во Париз (1997), моментално виси на ѕид во една соба во семејната куќа во која живее со сопругата Меган Маркл.

„Закачив слика од неа во собата каде што си игра, и еден од неговите први зборови – освен мама, тато – беше баба. Тој рече „баба Дијана”. „Тоа е најслаткото нешто, но во исто време, навистина ме растажува затоа што таа требаше да биде тука.“

„Мајка ми ќе беше неверојатно горда со мене,“ вели Принцот Хари, а медиумите споделија фотографија од него како мал во рацете на принцезата Дијана.

Related posts

Скарлет Јохансон се надева дека „Црната вдовица“ ќе понуди расплет за фановите на Марвел

CityLife

Индијанците загрижени дека принцот Хари и Меган наводнуваат градини со вода што ја сметаат за света

CityLife

(Видео) Италија победи на Евровизија

CityLife