Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

 

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

 

Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст.

Чемберс, која беше позната по улогата во филмот „Notting Hill“, почина од природна смрт.

Нејзиниот колега, Хју Грант, на неговиот Твитер налог наведе дека Чемберс била многу духовита личност.

– Им донесе насмевки и радност на многумина. На сите многу ќе ни недостасува, напиша Грант.

Related posts

Уште еден филм за „Трансформери“ доаѓа од режисерот Енџгел Мануел Сото

CityLife

(ФОТО) Славната Инстаграм ѕвезда е сон на многу мажи, но сепак нејзиното момче не ја ценело

citylogin

Лејди Гага безвременски шик за промоција на часовник „Тудор“

CityLife