Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

Android Chrome 512x512.png

 

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

 

Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст.

Чемберс, која беше позната по улогата во филмот „Notting Hill“, почина од природна смрт.

Нејзиниот колега, Хју Грант, на неговиот Твитер налог наведе дека Чемберс била многу духовита личност.

– Им донесе насмевки и радност на многумина. На сите многу ќе ни недостасува, напиша Грант.

Related posts

Дара Бубамара игра на јахта во Дубаи (видео)

CityLife

(ФОТО) И без грам шминка блеска: Елена Ристевска во природно издание!

CityLife

Филмот „Ослободување на Скопје“ продаден во Кина

CityLife