Не ја фрлајте течноста од овој производ, таа е многу корисна за различни намени

Krastavicki.jpg

Водата од теглата со корнишони не треба да ја фрлате, затоа што таа може да се употреби за различни намени

Доколку одите на плажа и добиете изгореници од сонцето, намачкајте се со течноста од киселите краставички која ќе ја намали болката.

Оваа течност помага против мамурлак. Ако пиете, потребно е да испиете малку течност пред легнување за наутро да немате главоболка.

Со оваа течност се спречуваат болки и грчеви во мускулите.

Тренерите препорачуваат една четвртина од оваа течност помешана со вода за да го опуштите телото и да ја намалите болката.

Оваа течност е добра и за болки во грлото и намалување на симптомите на настинка.

Related posts

Се разведуваат Харис и Мелина Џиновиќ, Харис веќе се иселил од заедничката вила во Белград

CityLife

Колку често и како да ги перете фармерките

CityLife

7 совети за здраво чистење на црниот дроб

CityLife