„Нетфликс“ најави над 40 аниме серии и филмови

„Нетфликс“ ја носи својата аниме игра на друго ниво. Во текот на излагањето на AnimeJapan 2021 година, стриминг-платформата соопшти дека оваа година ќе објави околу 40 аниме наслови, кои вклучуваат и филмови и серии.

Придружувањето кон широката низа наслови на „Нетфликс“ ќе биде Way of the Househusband, премиерно на 8 април. Комичната серија е за поранешен член на џакуза, кој се движи низ начини на воспоставување семејство.

Related posts

Шерон Стоун, за разлика од Мајкл Даглас, заработила малку пари од „Ниски страсти“

CityLife

Принцот Хари и Опра домаќини на втората епизода на серијата за ментално здравје

CityLife

Најубава фигура во танга бикини – Софија Вергара ги потсети фановите како изгледаше во 1990-тите

CityLife