Мини чантите на шпанската модна куќа Loewe со уште помала димензија

Многу малите модни додатоци го доживуваат својот пик во последните неколку години, а сега ново поглавје на таа сцена отвори креативниот директор на Loewe, Џонатан Андерсон, кој знае како да ја привлече светската публика.

Инспирирана од јапонската техника оригами, мозаик-чантата ја освои модната јавност со тоа што стана еден од најпродаваните модели на оваа познат шпански бренд. А сега доаѓа во уште помала димензија и има нови привлечни бои.

Геометриските форми и футуристичкиот дизајн ја карактеризираат мозаик-чантата, една од најпознатите модни додатоци во последниве години.

Puzzle чанта со потпис на брендот Loewe

Related posts

„Барби“, „Прасето Пепа“, „Мојот мал пони“ опасни за деца, тврди кинсеко надзорно тело

CityLife

Лејди Гага, Глен Клоуз им се придружија на принцот Хари и Опра во ТВ-серија за ментално здравје

CityLife

Викторија Бекам моќна и женствена во црн класичен костум

CityLife