Меган Maркл ќе објави детска книга заснована на сопругот Хари и синот Арчи

Меган, британската војвотка од Сасекс, следниот месец ќе објави детска книга под наслов The Bench (Клупа) за односот помеѓу татко и син, базирана на нејзиниот сопруг принцот Хари и детето на двојката Арчи, објави во вторникот издавачот.

Книгата е најнов потфат на Меган и Хари, внукот на кралицата Елизабета, откако тие се повлекоа од кралските должности и се преселија во Лос Анџелес минатата година со Арчи, кој го слави својот втор роденден подоцна оваа недела.

Илустрирана од уметникот Кристијан Робинсон, „Клупата“ ќе биде објавена на 8 јуни, а Меган ќе раскажува верзија за аудио книга, соопшти издавачот Random House Children’s Books.

The Bench започна како песна што ја напишав за мојот сопруг на Денот на таткото, еден месец по раѓањето на Арчи. Таа песна се претвори во оваа приказна,“ изјави војвотката.

„Се надевам дека оваа книга ќе одекне во секое семејство, исто како и во моето.“

Related posts

Кевин Спејси ќе глуми во италијански филм

CityLife

Напишете и видете: Што може ракописот да ни открие за личноста

CityLife

Џенифер Анистон откри што украла од гардеробата на Кортни Кокс во „Пријатели“: Сè уште го носам

CityLife