Маргот Роби ја огласи за продажба куќата во Лос Анџелес по цена од 3,5 милиони долари

Таа живее во хациенда на трендовски плажа „Венеција“ што ја купи пред неколку години за 5 милиони долари.

А сега Маргот Роби огласи за продажба помал имот што го поседува во луксузниот кварт Ханкок Парк во Лос Анџелес, објави во вторникот THR.com.

 

Австралиската актерка (30) бара нешто помалку од 3,5 милиони долари за двокатната резиденција со четири спални, базен и „соба за домашни миленичиња“ што ја купи нова во 2017 година по венчавката со британскиот режисер Том Акерли.

Related posts

Драстичен пад на акциите на „Нетфликс“

CityLife

Доли Партон спие со шминка во случај на вонредна состојба среде ноќ

CityLife

Фановите на Тина Тарнер бараат таа да добие место во Куќата на славните на рокенролот како соло уметник

CityLife