„Марвел“ развива нова серија, Крис Еванс се враќа во улогата на Капетан Америка

Крис Еванс, вистинскиот Капетан Америка, се враќа по своето. Тој повторно ќе го носи штитот на култниот суперхерој.

Со оглед на успехот на „Капетан Америка: Првиот одмазник“ и „Капетан Америка:Зимск војник“ во кои Џон Вокер е американски агент (Вајт Расел), „Дизни плус“ сака да ги продолжи авантурите на оригиналниот супервојник со нова лимитирана серија.

Но, наместо да ги продолжи авантурите на Баки Барнс како зимски војник (Себастијан Стен) и Сем Вилсон како Фалкон (Ентони Меки), ова продолжение ќе го означи враќањето на Крис Еванс како Стив Роџерс.

А причината е јасна, љубителите на филмскиот универзум на Марвел го обожаваа американскиот ас Стив Роџер, тие не се наклонети на сегашниот Капетан Америка.

Related posts

Првиот бакнеж на Емили Блант бил хорор шоу

CityLife

Виола Дејвис со часови разговара со Мишел Обама додека се подготвува за новата улога

CityLife

Од сцена до платно: К-поп sвезди се подготвуваат за уметничка изложба во Лондон

CityLife