Лил Вејн даде 15.4 милиони долари за импресивна палата во Хидн Хилс

1617613553 Unnamed File.jpg

Раперот Лил Вејн искешира 15.4 милиони долари за својата нова куќа во елитниот Хидн Хилс северно од Лос Анџелес, каде ќе има многу познати соседи и ќе биде веднаш зад аголот од Кајли Џенер.

Домот на раперот од 12,135 квадратни метри е зад аголот од Кајли Џенер и остатокот од кланот Кардашијан, и може да се пофали со седум спални и седум бањи, пренесува „ТМЗ“.

Имотот се протега на нешто повеќе од три акри и ги има сите карактеристики што можат да се замислат, вклучително и кујна за професионален готвач, игралиште за кошарка и огромен базен.

Related posts

„Најки“ ја тужи компанијата што му направи патики на ѓаволот

CityLife

Само еден хороскопски знак може да се согласи со сите

CityLife

Џон Ву првпат во жанрот суперхерои со Monkey Master на Стен Ли

CityLife