Криза на „Златните глобуси“: Том Круз ги врати статуетките

480bae87e37b93ec32bcaeae7dc3426e.jpg

Том Круз ги предаде своите три златни глобуси во знак на протест поради недостаток на диверзитет во телото што ги доделува блескавите годишни холивудски награди.

Тој е последната sвезда што се приклучува на растечкиот хор на критики. „Ен-би-си“, која го емитуваше настанот од 1996 година, соопшти дека нема да врши пренос на церемонијата следната година.

Телевизиската мрежа инсистира на значајна реформа од организаторите, Здружението на странски новинари во Холивуд.

Овие награди за филм и телевизија, според профилот, се на второ место по „Оскарите“.

Time’s Up, водечки заговорник за реформи во забавната индустрија, потегот на „Ен-би-си“ го опиша како „решавачки момент за Холивуд“.

Related posts

„Џон Вик 4“ го враќа Ленс Редик како хотелски консиерж

CityLife

Среброто станува се поскапо, може да го надмине златото и да го достигне највисокото ниво во последните 10 години

CityLife

(Видео) Наоми Осака ги охрабрува девојките да прифатат дека се поинакви

CityLife