Кајли Џенер донира 500,000 долари за болнички салон за тинејџери со карцином

Кајли Џенер донираше половина милион долари за да помогне во создавање на нов болнички салон за дневен престој на тинејџери болни од рак.

Могулот за шминка и ѕвезда на риалити-шоуто „Дружење со семејството Кардашијанс“ даде дарежлива сума пари за финансирање на најсовремен објект во рамки на детската болница „Монро Карел Џуниор“ во Вандербилт во Нешвил, која беше отворена во средата (31 март).

Кајли ги донира средствата за поддршка на нејзиниот пријател, кантавтор Хари Хадсон – кому му беше дијагностициран Хочкинов лимфом во 2017 година.

Related posts

„Колдплеј“ го пушти новиот сингл Higher Power во вселената

CityLife

Ким Кардашијан ужива во уникатната атмосфера на Рим

CityLife

Џејми Ли Кертис го поддржа Вил Смит откако тој ја сподели својата најлоша форма

CityLife