Кајли Џенер донира 500,000 долари за болнички салон за тинејџери со карцином

Кајли Џенер донираше половина милион долари за да помогне во создавање на нов болнички салон за дневен престој на тинејџери болни од рак.

Могулот за шминка и ѕвезда на риалити-шоуто „Дружење со семејството Кардашијанс“ даде дарежлива сума пари за финансирање на најсовремен објект во рамки на детската болница „Монро Карел Џуниор“ во Вандербилт во Нешвил, која беше отворена во средата (31 март).

Кајли ги донира средствата за поддршка на нејзиниот пријател, кантавтор Хари Хадсон – кому му беше дијагностициран Хочкинов лимфом во 2017 година.

Related posts

Шварценегер се враќа во градинка да обучува мали суперхерои

CityLife

Правните проблеми на Џони Деп го инспирираа да пишува песни

CityLife

Фотосесија на плажа: Џој Кориган ги покажа своите облини во бикини

CityLife