Кантри-ѕвездата Кери Андервуд ја однесе дома наградата Видео на годината за „Алелуја“

Кери Андервуд триумифираше во средата вечерта на големото финале на наградите за кантри-музика, CMT Music Awards 2021, освојувајќи ја најпрестижната и најпосакувана награда, Видео на годината.

Американската пејачка и текстописец беше почестена за нејзиното дует-видео Hallelujah („Алелуја“), во кое се појавува со Џон Леџенд, кој не беше во можност да стигне во Нешвил за церемонијата.

Водител на долгогодишната церемонија на доделување награди за кантри-музика беше Кејн Браун, втора година по ред, и Келси Балерини, која дебитираше како домаќин.

Related posts

Скарлет Јохансон и Флоренс Пјуг го снимале „Црна вдовица“ додека се бореле со пневмонија

CityLife

Мараја Кери возврати на тужбата на брат ѝ за клевета

CityLife

Монтана е омилена дестинација на Бен Афлек

CityLife