И забил ножици во главата на сестра си затоа што не сакала да си игра со него: Момче во Тајланд се преправало дека е лик од ТВ серија

х 4.jpg

Четиригодишно момче тешко ја повредило својата сестра Нонг (10) по расправија во семејната куќа во Тајланд.

Таа не сакала да си игра со него, па тој зел ножици и и ги забил во главата, пренесува Метро.

Во куќата бил и нивниот дедо Јарун Р.(50), кој слушнал врисоци и плач.

„Трчав во собата и видов дека ножиците и  штрчат од главата. Се обидов да ги извадам, но беа заглавени“, ги пренесуваат локалните медиуми зборовите на дедото.

Девојчето е пренесено во болница, а лекарите успеале да и ги извадат ножиците од главата.

По интервенцијата, девојчето било задржано два дена на лекување, а потоа пуштено дома.

Сечилото навлегло во черепот 2,5 сантиметри, но не предизвикало дополнителни повреди.

Подоцна роднина на семејството изјави дека момчето во моментот на инцидентот се преправало дека е лик од ТВ серија и  ножиците ги фрлил кон сестра си.

Related posts

Синди Крафорд едноставно прекрасна зад сцена на фотосесија

CityLife

Големо откритие: Два евтини, лесно достапни додатоци во исхраната ја подобруваат меморијата

CityLife

Спотифај гори поради Бијонсе: Новиот албум „Каубој Картер“ ги руши сите рекорди

CityLife