Ешли Тисдејл ја продаде вилата во Лос Фелиз за 5,8 милиони долари

Актерката Ешли Тисдејл ја продаде својата маркантна резиденција во Лос Фелиз за 5,78 милиони долари. Таа имотот го купи во 2019 година за 4,1 милиони.

Ѕвездата на High School Musical првично ја наведе вилата во медитерански стил, со површина од 4.214 квадратни метри, во јануари за 5.795 милиони долари, како што објави „Пипл“.

 

Продажбата се случи само неколку дена откако Тисдејл го пречека своето прво дете, ќерката Јупитер, со сопругот Кристофер Френч, со кого е во брак седум години.

Related posts

Британски медиуми: Тројца членови на кралското семејство го игнорираа Хари на погребот

CityLife

Венчаницата на принцезата Дијана ќе биде изложена во палатата Кенсингтон

CityLife

Принцовите Вилијам и Хари со одделни изјави за нивниот дедо

CityLife