Дуа Липа, Селесте и Арло Паркс водат по номинации за „БРИТ авордс“

Пејачките Дуа Липа, Селесте и Арло Паркс доминираа на овогодинешните номинации за наградите „БРИТС“ во средата. Трите пејачки добија по три номинации за британските почести на поп музиката, соопштија организаторите.

Трите Британки се номинирани во категориите женски соло изведувач и албум, со признанија за нивните аудио записи – Липа за Future Nostalgia, Селесте за Not Your Muse и Парк за Collapsed in Sunbeams.

Топ лидерот Липа, која ќе настапи на церемонијата на 11 мај во Лондон, исто така ќе се натпреварува за најдобар британски сингл за Physical.

Related posts

Кралското семејство и премиерот Џонсон во поддршка на Англија пред вечерашното полуфинале

CityLife

Четири американски медиуми и стримери најавија бојкот на HFPA

CityLife

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

CityLife