Дон Џонсон се подготвува за рестартирање на „Неш Бриџис“

Тој стана славен како прикриен полициски детектив Џејмс „Сони“ Крокет во хит-серијата од 80-тите „Пороците на Мајами“.

И сега Дон Џонсон враќа уште еден од неговите омилени ликови од малиот екран – инспекторот Неш Бриџис, кој ја води специјалната единица за истраги при полицискиот оддел во Сан Франциско.

А ќе му се придружи и Чех Марин во улогата на Џо, негов пријател и колега во специјалната истражна единица во оригиналната серија.

71-годишниот Џонсон беше гостин во шоуто на Елен Деџенерис во средата и потврди дека во моментов се подготвува заживување на серијата која траеше шест сезони од 1996 до 2000 година.

Related posts

17-годишна девојка минатата година отворила профил на „Тик-ток“, а денес заработува повеќе од двајцата родители

CityLife

Кралицата ќе го одбележи својот роденден тивко оваа година

CityLife

(Видео) Специјалната епизода на „Пријатели“ ќе биде достапна и во Азија на 27 мај

CityLife