Доли Партон спие со шминка во случај на вонредна состојба среде ноќ

Славната музичарка откри дека не го чисти лицето пред да си легне затоа што не сака луѓето да ја гледаат без шминка доколку има итна ситуација што би ја принудила да го напушти својот дом.

“Јас нанесувам шминка и ги правам сите ритуали за убавина, а го чистам лицето наутро. Обично се обидувам да ја одржувам или корегирам шминката навечер бидејќи никогаш не знам дали ќе има земјотрес или торнадо или бура и јас ќе мора да излезам среде ноќ!“

Во интервју за магазинот „Вол стрит журнал“ 75-годишната легенда на американската кантри музика говореше и за својот режим на вежбање, и откри дека секое утро прави „вежби за радост“ за да одржи физичка и ментална кондиција.

Related posts

Гости на Санремо: По Златан Ибрахимовиќ, Џон Траволта и Боб Синклер, пристигнува и Расел Кроу

CityLife

Групна тужба против Мета во САД: Социјалните мрежи опасни по здравјето на децата

CityLife

За да се чувствуваме помлади, треба да бидеме наспани

CityLife