Вил Смит плати 100,000 долари за огномет во Њу Орлеанс

Вил Смит плати 100,000 долари за огномет по повод Денот на независноста (4 јули) во Њу Орлеанс.

52-годишниот актер реши да го плати славеничкиот огномет од својот џеб откако дозна дека Њу Орлеанс не планира шоу во 2021 година.

Пред настанот, градоначалникот Латоја Кантрел напиша на Твитер: „Огномет во продукција на Go 4th On The River ќе се одржи во Њу Орлеанс покрај брегот на реката Мисисипи во 21 часот во недела, 4 јули 2021 година.

„Подарокот градски огномет го овозможи актерот и продуцент Вил Смит, заедно со неговата компанија Вестбрук.“

Градските власти ја откажаа минатогодишната прослава поради пандемијата. Но, оваа година Вил беше решен да им помогне на луѓето од Њу Орлеанс да ја прослават оваа пригода покрај реката Мисисипи.

Тој моментално е сместен во градот, каде го снима „Еманципација“, филм кој се фокусира на роб кој избегал од плантажа во Луизијана.

Related posts

Викенд се здружи со Сем Левинсон за нова драмска серија на „ХБО“

CityLife

Објавен датумот на премиерата на „Билет за рајот“ со Џулија Робертс и Џорџ Клуни

CityLife

Ќе го носам мојот розов фустан за тебе: Војвотката од Кембриџ лично се обедини со мала пациентка со леукемија

CityLife