Викенд се здружи со Сем Левинсон за нова драмска серија на „ХБО“

Канадскиот музичар Д Викенд својот фокус го насочи кон малите екрани, здружувајќи се со авторот на серијата „Еуфорија“, Сем Левинсон, за нова ТВ-серија на „ХБО“.

31-годишниот пејач чие вистинско име е Абел Маконен Тесфаје ќе го пишува сценариото заедно со Левинсон и ќе влезе во актерската екипа на серијата драма со наслов The Idol, објави „Варајети“.

Пејачот ќе го креира проектот заедно со Левинсон и Реза Фахим, а тројцата ќе бидат и извршни продуценти.

Серијата ќе следи поп-пејачка која започнува романса со енигматичен сопственик на ноќен клуб во Лос Анџелес, кој води таен живот како водач на култ.

Related posts

Тејлор Свифт го собори рекордот на „Битлси“ со трет албум број 1 за помалку од една година

CityLife

Џон Ву првпат во жанрот суперхерои со Monkey Master на Стен Ли

CityLife

Колку траат хороскопските знаци во врска: Бикот сака до крај, Лавот брзо му здосадува

CityLife