(Видео) Крис Прат со апел пред дебито на „Утрешната војна“: Исклучете ги мобилните телефони

Додека вонземјаните планираат да го уништат светот, тим од земјани патува кон иднината за да ги запре.

Во филмот The Tomorrow War Крис Прат глуми млад татко кој е подготвен за мисијата. „Парамаунт пикчрс“ првично планираше блокбастерот да се појави во киносалите, но, наместо тоа, му го продаде на „Амазон“ за 200 милиони долари.

Како и да е, Прат сака публиката да го доживее филмот на најдобар можен начин дома – што значи исклучување на мобилните телефони.

„Дајте си го тој подарок, искрено“, рече Прат преку „Зум“. „Кога давате пари за да одите во кино … купувате двочасовно бегство од вашиот телефон и мислам дека можете да си го дозволите тоа дома ако сте малку дисциплинирани“.

Прат го потретира ликот Дан Форестер, кој се бори против злобни вонземјани што јадат луѓе.

„Утрешната војна“ ќе започне да се емитува на „Амазон прајм видео“ на 2 јули.

Related posts

Амброзио во совршена форма како и секогаш

CityLife

Дерматолозите предупредуваат: Немојте да заспивате на плажа

CityLife

„Нетфликс“ нема да емитува шпионска драма во Виетнам поради мапата на Јужното кинеско море

CityLife