(Видео) Италија победи на Евровизија

Рок бендот „Манескин“ од Италија е оводишниот победник на Евровизија со песната „Zitti E Buoni“.

Италија изби на врвот по гласањето на публиката, и ја понесе победата со 524 поени на табелата.

На второто место е Франција со 499 поени, а на третото Швајцарија со 432 поени.

Македонското жири на Србија и’ додели 12 поени. Oстанатите гласови се: Русија (1), Кипар (2), Шведска (3), Исланд (4), Малта (5), Швајцарија (6), Франција (7), Израел (8), Италија (10).

Related posts

Снимањето на „Невозможна мисија 7“ повторно прекинато

CityLife

Пирс Морган тврди дека членови на кралското семејство му се заблагодариле по критиките кон Меган

CityLife

Амброзио ја почна работната недела со пилатес

CityLife