(Видео) Бушалка ненамерно го пробила тунелот на метрото во Истанбул

E0eb1e66 2f58 4fbf Ab34 Ab9edf164b3d.jpg

Машина за дупчење која работи во близина на линијата на подземната железница што го поврзува централниот кварт Меџидиекој во Истанбул со главниот градски аеродром случајно го пробила таванот на тунелот на метрото и шините, се вели во видеото што го објави денес од ТВ Созчу.

На видеото се гледа дупчалката во работа и штетата направена на тунелот и шините. Дупчалката го пробила таванот на тунелот и се спуштила до шините на метрото, како што може да се види на видеото.

Портпаролот на Министерството за транспорт изјави дека завршиле поправките на тунелот по инцидентот.

Related posts

(Видео) Строг протокол: Принцот Хари ќе присуствува на погребот на неговиот дедо во цивилна облека

CityLife

Учесничка на „Американски идол“ ќе ја претставува Грузија на „Евровизија“

CityLife

Bo телефонот погледнуваме 200 пати на ден

CityLife