Аријана Гранде откри фотографии од тајната венчавка со Далтон Гомез

Аријана Гранде сподели неколку фотографии од нејзината интимна венчавка со Далтон Гомез на почетокот на овој месец.

27-годишната пејачка се огласи на Инстаграм во средата за да постира досега невидени фотографии од нејзината венчавка, што се одржа на 15 мај во домот на двојката во Монтесито, Калифорнија.

Аријана објавата ја наслови: „5.15.21“, и додаде емотикон срце.

Related posts

Џенифер Гарнер ја оживува романсата со Џон Милер помалку од една година по разделбата

CityLife

На потенцијалните партнери на Џесика Симпсон им кажувале да не излегуваат со неа

CityLife

Анџелина Џоли на прошетка во Њујорк со двата сина

CityLife