Аријана Гранде откри фотографии од тајната венчавка со Далтон Гомез

20210527 Arianagrandesweddingphoto Ig.jpg

Аријана Гранде сподели неколку фотографии од нејзината интимна венчавка со Далтон Гомез на почетокот на овој месец.

27-годишната пејачка се огласи на Инстаграм во средата за да постира досега невидени фотографии од нејзината венчавка, што се одржа на 15 мај во домот на двојката во Монтесито, Калифорнија.

Аријана објавата ја наслови: „5.15.21“, и додаде емотикон срце.

Related posts

Кардиолог тврди дека една диета предизвикува таложење на наслаги во артериите

CityLife

Дру Баримур по грешка му испратила непристојно видео на тинејџер

CityLife

(ВИДЕО) Вака сега изгледа пустинската Долина на смртта во САД

CityLife