Анџелина Џоли радикално ја промени фризурата, повеќе не е бринета

2215241.jpeg

Кога Анџелина Џоли зачекори на улиците на Њујорк во средата, целото внимание го привлече нејзината промена на фризурата.

Убавата актерка се одлучи за значителна промена на бојата и препознатливата кафена боја ја замени со луксузни русокоси прамени.

Анџелина ја носеше пуштената коса, во меки бранови и ја раздели на левата страна, а на очите имаше големи очила за сонце кои од лицето го свртеа вниманието кон нејзината нова фризура, која е една од нејзините најголеми стилски промени во последните години.

Related posts

Високи војнички чизми – хит на пролетта, дури и кога ќе биде потопло

CityLife

Поранешниот дом на кралицата и принцот Филип во Малта ќе стане музеј

CityLife

Дупка од 10 метри голтна автомобили во Рим, полицијата ја затвори улицата

CityLife